Kirjutasime hiljuti Piretist (45), kes lühikese aja jooksul nõnda hea vormi saavutas, et Bodyfitnessi kategoorias lavale astus. Äsja saabusime elu parimas vormis Piretiga Hispaaniast Euroopa Meistrivõistlustelt ning jagame tema teekonda ning edu retsepti ka teiega.
Piret elab Tartus ning töötab igapäevaselt Jaapanist pärit yumeiho manuaalterapeudina. Ta on abikaasa ja 8-aastase poeg ning 15-aastase tütre ema. Peale laste sündi oli jäänud sport tagaplaanile ning kilod kippusid kogunema. Covidi perioodil avastas Piret Fitbody Challenge väljakutse ning tegi koduseid treeninguid, mis tõid esmase muutuse ning soovi põhjalikumalt oma tervisele pühenduda.
Poolteist aastat tagasi pöörduski Piret meie juurde sooviga kaalu kaotada ning tervislikumaid toitumisharjumusi kujundada. Egle poolt sai loodud personaalne treeningkava ning Fitbody tiim toetas toitumisvalikute tegemisel. Juba 9 kuud hiljem oli saavutatud seni elu parim vorm, mida Eesti Meistrivõistlustel ka uhkelt presenteeriti.
1,5 aastaga Euroopa Meistrivõistlustele
Entusiasm sellega ei lõppenud ning 2014. aasta maiks oli Piret saavutanud juba sellise vormi, et suunduti Euroopa Meistrivõistluste lavale Kulturismis ja Fitnessis Body Fitnessi kategoorias.
Egle sõnul oli algne plaan võistelda sügishooajal, kuid viimasel hetkel tuli otsus tulla lavale juba kevadel. “Aega valmistumiseks jäi seega veidi vähem, kuid tegime korraliku töö ja hea tulemuse,” selgitas ta.
Pireti treeningplaan: toimi targalt!
Milline aga näeb siis välja võistleva fitness-entusiasti ettevalmistusperiood, mis kiire ajaga suurepärasesse vormi viib? Vastupidiselt levinud arvamusele on võimalik tippvorm saavutada ka mitmekesise toidulaua, ilma pideva näljatundeta ning ka treeningsaalis tuleb veeta vähem aega, kui müüdid räägivad. Ehk siis tuleb treenida ja elada targalt ning optimeerida!
Ettevalmistuse ajal tehti Piretile regulaarset Metabolic Analytics meetodiga kehakoostise analüüsi ja vastavalt sellele valiti dieet ja toetavad toidulisandid.
“Sel hooajal hoidsime kõrgemal just valgu ja rasva osakaalu ning süsivesikute osakaal oli madal. Piretile selline menüü sobis rohkem, kui eelmisel hooajal olnud dieet. Tulemuseks oli, et tavapäraseid magusaisusid ega näljatunnet ei olnud ning lihasmass säilis olenemata sellest, et kaalulangus oli kiirem,” avaldas Egle ja lisas, et sellise dieedi puhul sai hoida ka kõrgemat kaloraaži.
Trenni tegi Piret 4 korda nädalas 50-55 minutit, trennivabadel päevadel tegi rahulikus tempos matka looduses. “Jälgisime, et oleks just selline treeningkoormus, millest jõuaks taastuda ning saaks hea tunde ja energiaga taas trenni minna,” tõi Egle välja olulise.
Treenerina on Egle väga uhke: “Piretil oli tema parim vorm ja ka lavaline esitus. Poseerimine oli parem kui eales varem. Debüüt EMil on nüüd tehtud – finaalikohta ei tulnud, aga kogemus ja õppetunnid on kindlasti ülimalt väärtuslikud ja motiveerivad!”
Pireti sõnul viis tulemuseni treeneri täielik usaldamine ning järjepidevus. “Olen aru saanud, et alandlikkus on tugevuse tunnus ja seda kõikides eluvaldkondades. Kõige olulisem on teekond ise, mitte tulemus. See teekond on mulle palju andnud.”
Proovi Pireti treeningkava
Fitbody veebis olevatest kavadest on sarnase meetodiga loodud Bikini Body Gym treeningkavad.
Proovi järele:
Bikini Body Gym 1.1 4 treeningut nädalas
Bikini Body Gym 1.2 4 treeningut nädalas
Bikini Body Gym 1.3 3 treeningut nädalas
Bikini Body Gym 1.4 3 treeningut nädalas
Või alusta koduste treeningutega Bikini Body Home seeriast:
Bikini Body Home 1.1
Minimaalse ajaga maksimaalne tulemus!
Loe intervjuud piretiga SIIT.