on korvi lisatud

 

B- vitamiinide kompleks koos tsingi ja C-vitamiiniga

SELF B-vitamiinide kompleks koos C-vitamiini ja tsingiga  toetavad normaalset südametegevust, närvi- ja immuunsüsteemi. Vitamiinid ja mineraalid aitab vähendada väsimust, kurnatust ja hoiuda magusaisu kontrolli all, liskas hoiavad nad nahka ja limaskesta tervena.

B1-vitamiin aitab glükoosi energiaks muundada ning toetab närvirakkude funktsioneerimist. Puuduse peamiseks sümptomiks on väsimus. B1 hulka kehas vähendavad diureetikumid, alkohol ja sulfitid (veinides ja kuivatatud puuviljades). Suurenenud vajadus on füüsiliselt aktiivsetel inimestel.

B2-vitamiin on vajalik nägemisele, küünte, naha ja limaskesta tervisele ja juuste normaalsele kasvule. Puudusel tekib nahas ja limaskesta kiirestipaljunevates rakkudes energiapuudus – mis võib väljenduda näiteks lõhedena huultes.

B3-vitamiin on oluline süsivesikutest energia vabastamiseks. B3 vitamiin osaleb 50 keemilises reaktsioonis, k.a. energia ja hormoonide tootmises. Puuduse sümptomideks on unetus, depressioon, ärevus, lihasnõrkus.

B5-vitamiin toetab mälu, eriti koos koliini ehk B4-vitamiiniga. B5-vitamiinil on kriitiline roll ka rasvadest ja süsivesikutest energia tootmisel. Selle vitamiini keskse rolli pärast adrenaalfunktsioonis on seda kutsutud ka stressivastaseks vitamiiniks . B5-vitamiin toetab närvisüsteemi tervist ning aitab kaasa mälule ja õppimisvõimele.

B6-vitamiini puudus takistab kehas õnnehormoonina tuntud serontoniini tootmist. Ta on kriitilise tähtsusega hormoonide tasakaalu ja immunfunktsiooni säilitamisel. B6-vitamiini varusid tühendab peamiselt stress ja ärevus.

B12-vitamiin ääretult oluline normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks.

C-vitamiin on vajalik organismi vastupanuvõime tõstmiseks, kevadväsimuse ja stressi peletamiseks. Lisaks tugevdab immuunsust ja parandab üldist heaolu. Parandab raua omastamist, toetav aju normaalset funktioneerimist.

Tsink mineraal,osaleb enam kui saja ensüümi aktiveerimisel, rakkude kasvamises ning haavade paranemises, vereloomes, organismi kasvus ja arengus, valkude, sperma ja DNA sünteesis, immunsüsteemi töös, maitsmis- ning haistmismeele normaalse toimimise tagamisel ja teiste mikrotoitainete ainevahetuses. Tsink toimib antioksüdandina, osaleb insuliini sünteesimisel, säilitamisel ja vabastamisel, mõjutab kilpnäärme hormooni tööd.

B6, B12 ja foolhape toetavad kehas toimuvat olulist protsessi metüülimist, mis on vajalik kõikide närvivahendusainete tootmisel.

Kuna keha ei talleta B-vitamiine, siis ei ole B vitamiine võimalik üledooseerida.

TOIME

  • varustavad ainevahetuses organismi energiaga

  • Asendamatud närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks.

  • Vajalikud seedeelundkonna lihaste toonuse säilitamisel.

  • Tähtsad naha, juuste, silmade, suu ja maksa tervise tagamisel.

Kasutamine

1 kapsel päevas koos toiduga.

14.9€

Meie partnerid