on korvi lisatud

 

3 sammu, mis teevad tselluliidist vabaks

  • Elustiil
  • Enesekindlus
Blogipostituse bänner

Oled märganud, et reitel ja tuharatel vaatab vastu ebameeldivalt kobrutav nahk ehk tselluliit? Selle kiusliku nn apelsinikoore nahaga puutub vähemal või suuremal määral kokku ca 90% naistest. Kas tselluliidist on võimalik ka vabaneda või tuleks sellega lihtsalt leppida? Aus vastus on – kui oled valmis selle nimel tööd tegema, siis on võimalik naha seisukorda oluliselt parandada!

Vaatamata levinud arvamusele ei ole tselluliit ainult ülekaaluliste inimeste probleem, vaid võib esineda ka väga saledatel naistel. Kõige sagedasemad kehapiirkonnad, kus tselluliit end mugavalt sisse seab, on jalad, kõht, tuharad ja käed. Järjest suuremal hulgal naistel on probleem ka säärtele ja hüppeliigese piirkonda kogunenud jääkainetega, mida enamik ei oska isegi aimata. 

Mis see tselluliit tegelikult on?

Peamiseks põhjuseks, miks rasv just kõigisse nendesse piirkondadesse koguneb, on see, et täiskasvanueas hakkavad elastiini- ja kollageenkiud naha sügavamas osas lagunema, mis muudab naha vähem elastseks. Selle tagajärjel tungib naha alumistesse kihtidesse rasvkude ning fibroossed kiud hakkavad valesti paigutunud rasva ümber kogunema. Nii tekivad naha alla tselluliidimuhud ja nahapind saab mügarliku välimuse. 

Lisaks vanusele mõjutavad tselluliidi tekkimist suur hulk tegureid. Üks olulisemaid on kindlasti muutused hormonaaltasakaalus, näiteks raseduse, perimenopausi või menopausi ajal. Väga olulist rolli mängib elustiil üldiselt – stress, unepuudus, ning ebatervislikud toitumisharjumused, kus ülekaalus on töödeldud ning suhkrurikkad toiduained, tarbitakse liiga vähe vett ning ebepiisavas koguses kiudaineid, mineraalaineid ja vitamiine. Suur mõjutegur on loomulikult ka madal füüsiline aktiivsus, lihastreeningu puudumine, ülekaal ning negatiivne mõju on ka kiiretel kaalumuutustel mõlemas suunas. 

 Seega tselluliit ei ole ainult väline probleem, vaid see näitab ka organismi sisemisi häireid. 

Kaasuvateks näidustusteks on veelgi suurem veepeetus, rohkem nahakoe kahjustusi/fibroosi, rohkem põletikku, valu ja naha lõtvust ning muidugi need inetud muhud.

Mida varem tselluliit kontrolli alla saada, seda parem. Keha on tervik ning iga väike osa mõjutab meie enesetunnet, välimust ning üldist tervist

3 sammu tselluliidivabaduseni

Nagu ikka, ei ole ühte imerohtu, mis kiirelt ideaalvormi viiks ning alatiseks tselluliidist vabaneda võimaldaks. Küll aga saad allolevaid nippe kombineerides kindlasti oma naha välimust parandada või sootuks muhukestest lahti! 

Korrigeeri oma toitumist

Tasakaalustatud toitumine ei tähenda ainult makrode jälgimist vaid seda, et tarbid piisavalt vajalike toitaineid!

Jälgi, et jood piisavalt vett. Veetarbimise suurendamine võib aidata kehal jääkaineid väljutada ning nahka niisutada.

Tervislik menüü sisaldab palju puu- ja köögivilju, täisteratooteid, lahjat valku ning minimaalses koguses või üldse mitte suhkrut, rafineeritud süsivesikuid ja transrasvu.

Fitbody retseptiveebist leiad küllaldaselt põnevaid retsepte, mis varustavad sind vajalike toitainetega!

Kui oled toitumisega hädas, saad oma elu muuta Fitbody toitumisnõustamise programmiga, mis õpetab sul õigeid valikuid teha.

Trenn, trenn ja trenn

Tselluliidist vabanemiseks on kasulik kombineerida erinevaid treeninguid, mis aitavad parandada vereringet, suurendada lihasmassi ja põletada rasva. Lisaks tselluliidile vabaned boonusena ka halvast tujust, sest treening toodab ju meie lemmikhormoone endorfiine! 

Kardiotreening

Südame- või kardiotreeningud, nagu jalutamine, sörkimine, rattasõit, ujumine või tantsimine, aitavad põletada kaloreid ja parandada vereringet ning aitavad seeläbi vähendada tselluliidi välimust.

Jõutreening

Fitbody leivanumbriks olevad tõhusad lihastreeningud aitavad suurendada lihasmassi, mis on eriti oluline just vanuse suurenedes. Trimmis kehal on tselluliidiilmingud pea märkamatud ning nahk tundub kiirelt siledam. Pööra erilist tähelepanu just probleemkohtadele nagu reied ja tuhar.

Kõrge intensiivsusega intervalltreening (HIIT)

Egle vaieldamatu lemmiktreeningstiil koosneb lühikestest ja intensiivsetest harjutustest, mis vahelduvad puhkepausidega. Tegu on ühe kiireima rasvapõletustreeninguga, mis tõstab nii lihastoonust kui kardiovõimekust! Loe HIIT metoodika kohta lisaks SIIT.

Jooga või venitusharjutused 

Jooga või venitusharjutused võivad aidata parandada painduvust,ja vereringet ning vähendada stressi, mis võib omakorda aidata vähendada tselluliiti.

KOSMEETILISED PROTSEDUURID 

On individuaalne, kuidas ja kui kiirelt su keha muutustele reageerib, seega võib pikk tulemuste ootamine tuju sootuks ära rikkuda. On olemas hulk toimivaid iluprotseduure, mis kiirendavad tulemusteni jõudmist ning kombineerituna treeningu ja tervisliku toiduga on paljudel naistel aidanud soovitud tulemusteni jõuda. Siin on valik Blanhce Ilukliiniku protseduure, mis on suunatud just tselluliidist vabanemisele!

Endosphere Therapy

See uuenduslik kokkusuruv mikrovibratsioonimeetod voolib ja kujundab kehapiirkondi, kuhu võivad koguneda rasvaladestused, mida on tavaliselt keeruline eemaldada. See tehnika jätab keha siledaks, vormikaks ja ülevalt alla vormituks ning on esimene soovitus, millega tselluliiti adresseerida. Soovi korral võib appi võtta ka järgmised protseduurid.

Süsteprotseduur Sunekos Cell

Patendeeritud koostisega uuenduslik ravim viiakse süstla abil naha alla, kus see võitleb põletikulise protsessiga otse naha aluskoes. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame 5x kuuri, 10-14 päevase vahega.

Lipolüütikumid

Deksükoolhappel põhinev ülitõhus lipolüütikum TWINE Effect lõhustab rasvarakud füüsiliselt piirkondadest, mis ei allu dieedile ega trennile. Soovitud tulemuse saavutab 2-5 korraga 4-6 nädalase intervalliga.

Biorevitalisatsioon

TWINE Medicali poolt loodud keha biorevitalisatsioon (bodybooster) Wonderm on ilutööstuse üks uusimaid hitte, mis on loodud nahka taaselustama, pinguldama ja noorendama. Korduste arv 3x iga 2-3 nädala tagant. Nahk saab uue hingamise ja sära!

Kõiki neid protseduure on ideaalne kombineerida ülalnimetatud Endosphere teraapia ja regulaarse trenniga, et saavutada veelgi paremad tulemused. Milline hooldusplaan sobib sulle kõige paremini? Tule konsultatsioonile ning vali koos spetsialistiga just sulle parim lahendus.

Blanche ilukliinikus on kuni maikuu lõpuni koodiga FITBODY20 kõik kehaprotseduurid -20 soodsamad!

TESTI ENNAST

Kuidas aru saada, et mul on tselluliit?

Kui muidu on rasvkude käega katsudes pehme ja sile, siis tselluliidist haaratud kude on tihke, konarlik ja valulik. Proovi järele, kas tunned enda kehal erinevust! Eriti hästi on see eristatav reie sisepinnalt väljapoole liikudes. 

Tselluliit näitab naha põletikku ja kahjustust, mis toimub naha all ja mille ideaalis peaks peatama nii esteetilises kui ka tervislikel põhjustel. Mida tihkem on tselluliit, seda tõsisem on tervisehäire. Isegi väikestest mügarikest on oma tervise huvides oluline vabaneda.

TEE PLAAN

1. Vali Fitbody programmide hulgast endale sobiv lihastreeningu kava. 

2. Läbi toidumisnõustamise coaching koos Kristin Ojaga ja vabane liigsest kehakaalust ning väldi terviseprobleeme

3. Broneeri kehakoolduse aeg Blanche kliinikus, kes iga naine vajab poputamist. Kasuta koodi Fitbody20.  

Meie partnerid