on korvi lisatud

 

3 hirmu, mida kõik algajad jõusaalis tunnevad

  • Enesekindlus
  • Treening
Blogipostituse bänner

Kas ka Sina oled mõelnud, et tahaks lihastreeningutega alustada, aga jõusaali minek tundub veidi hirmus? Ära muretse – see hirm on kõigil, kes jõusaalis pidevalt ei käi. Toon siinkohal välja mõned levinumad hirmud, mida meie kliendid meile räägivad.

Sa ei tea täpselt, mida tegema peab

See on täiesti normaalne tunne, sest ilma konkreetse treeningkavata ongi raske jõusaalis treenida. Isegi, kui omast tarkusest mõni harjutus teha, ei anna see tõenäoliselt soovitud tulemust ega ihaldatud vormi. Seega tuleks algajal treenijal kindlasti ühendust võtta treeneriga, kes aitab eesmärgid paika panna ning vastava treeningkava koostada. Kas tahad kaalu langetada? Või olla rohkem toonuses ja lihasmassi suurendada? Arvesse võetuakse Sinu ajalisi võimalusi, hetketreenitust, vigastusi ja veel palju muud. Vähemalt korra peaksid Sa ka treeningkava koos treeneriga läbi tegema, et õige tehnika ära õppida. Kui vaja, võta mitu trenni, sest õige tehnika on siinkohal võti – et treening oleks tõhus ja väldiksid vigastusi. Ses tegelikult tahad Sa parimat tulemust võimalikult kiiresti ning ilma vastavate teadmisteta on seda väga raske või lausa võimatu saavutada. Meie Fitbody online-programmides näed alati harjutusi videona ning kui ikka miskit selgusetuks jääb, siis saad Fitbody treeneritelt tugigrupis kiirelt vastused.

Sulle tundub, et kõik vaatavad just Sind

Tegelikult pole kellelgi aega teisi vaadata, sest enamik on keskendunud oma treeningule. Usu – ka teised algajad tunnevad saalis ebakindlust. Kas keegi vaatab mind? Kas ma teen harjutust valesti? Kas äkki mul on piinlikult kerge raskus? Enesekindlus tuleb ajaga ning parim algus on konkreetne treeningkava, mida pead täitma. Keskendud ettenähtud harjutustele ja puhkepausidele ning peagi märkad, et Sul polegi aega enam teistele mõelda. Nii peakski olema! Kogu fookus olgu oma trennil. Kellel ongi aega ringi vaadata, siis on see nende kaotus, et trenni aeg raisku läheb. Sina tööta oma unistuste nimel ja rõõmusta parema vormi üle!

Trenažöörid tunduvad keerulised

Suuremates spordiklubides on nii palju trenazööre, et sa lihtsalt ei mäleta, milliseid kasutada. Seadmed näevad väga sarnased välja kuid nende reguleerimine on teinekord täiesti erinev. Kui kasutad veebikava või osaled online-programmis, kus treeneriga kontakt puudub, võivad ka edasijõudnud treenijad teinekord segadusse sattud. Kui jõusaalis on valvetreener, siis küsi kindlasti temalt nõu. Olen kindel, et ka teised treenijad on vajadusel valmis aitama. Näita lihtsalt treeningkavas olevat harjutust ja küsi, millisel seadmel seda Sinu jõusaalis saaks teha.

Ja lõpetuseks: Ole iseenda üle alati uhke, et oma eesmärkide nimel tegutsed! Iga samm on oluline! Otsus alustada ongi suurim ja kõige raskem otsus! Ära unusta, et tuleb tunda uhkust ja rõõmu ka väikeste võitude üle, sest see aitab rajal püsida. 

Kuidas jõusaalikava valida?

➡️ Kui oled algaja ja veel jõusaali hästi ei tunne, vali GYM (RE)START

➡️ Kui soovid kaalu kaotada ja toonust tõsta, vali HIIT 35-minutilised jõusaalikavad HIIT WEIGHT LOSS 1,1, seejärel HIIT WEIGHT LOSS 1,2 jne.

➡️ Kui soovid liivakellakujulist bikiinivormi, vali BIKINI BODY 1,1 kava, edasi BIKINI BODY 1,2 jne.

➡️ Meestele mõeldud kaalulangetusele mõeldud kava leiad siit: LEAN MUSCLE MEN

➡️ Kui oled täiesti algaja või on Sul mõni eripära või vigastus ning soovid nõustamist, soovitame teha KEHAKOOSTISE ANALÜÜS ning tellida PERSONAALNE TREENINGKAVA

Meie partnerid