on korvi lisatud

 

Trenni koos või üksi? 5 põhjust, mis koos treenimine sulle kasulik on

  • Elustiil
  • Treening
Egle ja Heiki Nabi

Me teame hästi, et treenimine toodab õnnehormoone ja annab meile energiat. Üldiselt ei kahetse keegi peale trenni, et veidi vastu tahtmist diivanilt tõusis ja end liigutama asus. Hea mõte on aga ühendada meeldiv kasulikuga ja seda kõike jagada – oma partneriga, sõbrannaga või miks mitte ka lastega. Toome sulle 5 põhjust, miks koos treenimine eriti hea mõte on!

Lihtsam “rajal püsida”

Jah tõesti, kui püstitate koos sõbra või sõbrannaga koos treeningeesmärgid, on lihtsam neist kinni pidada. Sa tead, et trenn on kokku lepitud, teine arvestab sinuga ja tuleb minna – olenemata sellest, mis tuju on või kui motiveeritud sa hetkel oled. Sellega paned ennast olukorda, kus trennid ei jää vahele. Sama efekti annavad ka Fitbody väljakutsed, kus ühises grupis üksteist motiveeritakse ja oma teekonda jagatakse. Kui kõik teised trenni on ära teinud, siis pead ju sina ka tegema!

Motivatsioon on suurem

Kui sul on muidu raske trenni minekuks motivatsiooni leida, siis on sõbrannaga kokkulepe või väljakutses osalemine hea nipp uue harjumuse kujundamiseks. Kui tead, et sul on tugi ja keegi kes sinuga su eesmärki jagab, on lihtsam olla motiveeritum. See on ühtlasi vastutuse jagamine – sinu tegevusest sõltub ju ka partneri eesmärgi saavutamine. Tihtipeale tekib ka sportlik võistlusmoment, mis on lühiajaliselt väga tugev motivaator.

Sa pingutad rohkem

Usu või ära usu, aga koos trennis käies pingutad sa rohkem! See kehtib nii treeneri kui partneriga treenides. Mina juhendan juba aastaid Fitbody gruppe ja läbi aastate annavad naised tagasisidet, et nad pingutavad grupis või kaaslasega treenides oluliselt enam, kui üksi trennis käies. No meil kõigil on päevi, kui mõtleme, et “ah keegi ei saa teada, et selle kergema raskusega teen, viimased kordused ära jätan või selle ebamugava harjutuse jätan täna nüüd küll tegemata”. Teistega koos teed ju ikka harjutusi parema tehnikaga ja võtad kivinäoga pigem suurema raskuse, kuigi õudselt raske on!

Kvaliteetne ühisaeg

Elutempo on kõiki kiire ja ühist aega jääb järjest vähemaks. Nii partnerlussuheteks või sõbra või sõbrannaga kohtumiseks. Üks väga tore idee (mida liiga vähe kasutatakse!) on leppida kokku hoopis trennidate. Saate kokku, natuke lobiseda ning trenn saab ka tehtud! Head emotsioonid ja ka parem vorm on garanteeritud! Kui graafik lubab, saate pärast väikse eine teha, trennielamusi jagada ning järgmist korda planeerida!

Ühiseks treeninguks sobib hästi muidugi jõusaal, aga miks mitte ka proovida uusi tennisepartnereid, proovida padelit või teha lihtsalt üks kiirkõnd Eesti arvukatel kaunitel loodusradadel! Palju kasulikum, kui vaadata koos kaasaga kodus telerit või sõbrannaga veinitada. Ja lastel on kindlasti hea meel sulle padelis ära teha 🙂 Muide, sõbrannaga spordiriideid šopata on vähemalt sama tore, kui peokleiti!

Suurendab lähedust

Ühiste eesmärkide poole liikumine ühendab ja lähendab. Tekivad uued teemad, mida arutada, uued viisid üksteist toetada ning saate sõna otseses mõttes rohkem koos aega veeta. Mina käin abikaasaga regulaarselt koos tennist mängimas või jõusaalis. Kuna abikaasal tippsportlasena on konkreetne kava, mida jälgida, siis treeningkava on meil küll erinev. Meie kiire elutempo juures on juba see on suur asi, et saame koos kuhugi minna. MInu klientide seas on palju neid, kes tellivad partneriga ühise treeningkava ning teevad seda üheskoos.

Tee kohe plaan!

Selleks, et head ideed ripakile ei jääks, tee kohe plaan! Lepi juba täna kokku üks trennidate või organiseeri väiksesele grupile ühine sportlik tegevus! Ja anna meile IG @fitbodybyeglenabi teada, millise tegevuse kasuks otsustasid!

Sõbrapäeva kingiideid Fitbodyst

Võta kohe ette! Kingi Sõbrapäevaks partnerile või sõbrale treeningkava ja alusta koos treenimist! Fit & Strong kavad on loodud Egle ja Heiki koostöös ning annavad igast harjutusest mitu varianti – et ikka piisavalt väljakutsuv oleks!

Fitbody treeninkavade hulgast leiab igaüks endale sobiva! Kui vajad abi kava valikul, kirjuta meile ja aitame! Või vali lihtsalt kinkekaart.

Mõnusaid treeninguid!


Meie partnerid