on korvi lisatud

 

Viis viga lihastreeningul, mida sa KINDLASTI peaks vältima

  • Kaalulangetus
  • Treening
Helen Unt ja Egle Nabi
Kuidas saavutada ihaldatud vorm ja tunda ennast oma kehas võimalikult hästi? Egle Nabi jagab tähelepanekuid, kuidas vältida treenimisel tihti ette tulevaid komistuskive ning  mismoodi leida just enda elustiilile ja harjumustele sobivaim viis treenida.

Kuidas saavutada ihaldatud vorm ja tunda ennast oma kehas võimalikult hästi? Egle Nabi jagab tähelepanekuid, kuidas vältida treenimisel tihti ette tulevaid komistuskive ning  mismoodi leida just enda elustiilile ja harjumustele sobivaim viis treenida.

Egle sõnul saab heasse füüsilisesse vormi praktiliselt igaüks olenemata vanusest või eelnevast treeningkogemusest – tema plaani jälgides on oma vormi püsivalt parandanud tänaseks juba sajad Fitbody grupis osalejad.

Golden Club jõusaal
Jõusaal

Tee Sul puudub konkreetne eesmärk ja plaan!

Ütlus “If you fail to plan, you plan to fail”  kehtib igas valdkonnas, nii ka treeningute puhul. Kui sa pole endale konkreetset eesmärki seadnud, siis uitadki nagu siil udus ja imestad miks mitte midagi ei muutu. Seega alustuseks pane paika konkreetsed eesmärgid. Tee kindlaks, kas soovid lihastoonust parandada ja saavutada trimmis keha, langetada kaalu, parandada sooritust mõnel spordialal või taastuda vigastusest. Iga eesmärk nõuab erinevat lähenemist ning eesmärgi poole liikumine peab olema jälgitav – et saaksid ülevaate, kas oled ikka õiges suunas liikumas. Siin on abiks kehakoostise analüüs ning professinaali poolt tehtud treeningkava.

Sul on liiga palju eesmärke

On tavapärane, et kipume oma võimeid lühiajalises plaanis ülehindama ning pikas plaanis alahindama. Minu treener Charles Poliquin õpetas meid selgelt „Pick one!“ Üheaegselt ei saa tõsta nii lihastoonust, aeroobset võimekust kui painduvust. Üheks perioodiks sea alati üks eesmärk, järgmiseks teine.

„Kõik või mitte midagi!“ 

Kui me ei suuda oma „ideaalsest“ plaanist 100% kinni pidada, tahame alla anda. Paraku ei saa enda elu, sh. treeninguid, 100% ette planeerida. Peaksid hoopis õppima olema paindlik otsima võimalusi plaan ümber teha ilma ennast läbikukkununa tundmata. Kui Sa ei jõua spordiklubisse, asenda see muu aktiivse tegevusega. Kui täna on vanaema sünnipäev, ära karista ennast süümepiinadega, vaid tee järgmistel päevadel toitumises kergemaid valikuid.

Puhkus peale trenni

Mugavustsoonis treenimine

Meile meeldib teha asju, mis ei valmista liigset pingutust ning mis hästi välja tulevad. Tulemuste saavutamiseks aga on tähtis progress. On oluline treeningkavasid regulaarselt muuta – nii korduste arvu, harjutusi, treeningute arvu kui raskuseid. Sinu treener oskab hinnata, kui tihti peaksid treeningkavasid vahetama, sest siin mängib suurt rolli Sinu kohanemisvõime, eelnev treenitus, vanus, treeningkoormus jne.

Fitbody tiimis on naisi, kelle treeningkavad muutuvad 2-nädalase intervalliga ja ka neid, kelle puhul on isegi kümnendal treeningnädalal progressi näha, sest kohanemine võtab kauem aega. Oluline on enda või kliendi kohanemise kiirus ära tunda ning sellele vastavalt treeningud planeerida. Personaaltreeningutes ning Fitbody treeninglaagrites oleme treeningute planeerimisel kasutanud Bravermani isiksusetesti, mis aitab just isiksuseomadustest lähtuvalt ideaalset treeningkava luua.

Keskendumine treeningule, mitte elustiilile terviklikult

On oluline, kuidas Sa elad 23 tundi, mil Sa trenni ei tee, sest tulemused sõltuvad Sinu elustiilist ja toitumisharjumustest. Vähene magamine ja halb unekvaliteet mõjutavad otseselt kehamassiindeksit!

Väsinuna liigume vähem, teeme halbu toitumisvalikuid ning oleme vähem motiveeritud treeningutes pingutama. Nii ei näe Sa progressi, sest uute harjutuste/suuremate raskuste kasutamine nõuab kontsentreeritud ajutegevust.

Meie partnerid