on korvi lisatud

 

Kuidas oma progressi mõõta?

  • Kaalulangetus
  • Treening
metrabolic_body_analyses

Mis on sinu treeningute eesmärk? Kas see on parem enesetunne ja tervis, soov kaalu langetada või lihasmassi suurendades paremas toonuses olla? Räägime lähemalt sellest, kuidas sel teekonnal enda progressi jälgida.

Iga teekonna puhul on oluline siht – läheme me ju hommikuti kodust väljagi konkreetse eesmärgiga kuhugi jõuda, mitte ei hakka juhuslikus suunas minema ja seejärel imestades, et kuidas ma küll Ülemistele sain. Täpselt sama on treeninguga – kõigepeal tuleb panna paika treeningu eesmärk, luua plaan selle täitmiseks ning siis muudkui järjepidevalt seda ellu viia. Ja usu mind, plaani järgi on palju lihtsam ja aegasäästvam tegutseda!

Kõige alus on treeningplaan

Tihti küsitakse, milleks treeningkava üldse vaja on ja miks peaks mitu nädalat järjest samu harjutusi tegema. Vastus on imelihtne – muidu on päris keeruline eesmärgini jõuda. Me peame andma oma ajule ja kehale konkreetsed ülesanded ja harjutused, mida me sooritame millise ajaperioodi jooksul. Treeningkava vältel on nii võimalik jälgida, kuidas su keha areneb ning see on oluline nii kodu-kui jõusaaliavade puhul.

Kodukavade puhul on oluline jälgida harjutuse tegemise tehnikat. Kas suudad hoida paremini asendit, teha sügevamat kükki või liikuda harjutuse raskema versiooni juurde? Või vahetada kergemad hantlid raskemate vastu? Oluline on, et oled pidevalt natuke enda mugavustsoonist väljas – see on koht, kus sünnib progress!

Fitbody kodukavad on loodud sobima nii algajatele kui edasijõudnutele.

Egle Nabi

Algajatel soovitame valida aeglasem jõukohane tempo ning harjutuste lihtsam versioon kasutades enda keharaskust. Edasijõudnud saavad teha soovi korral veel kiiremat tempot, kui Egle ning võtta julgelt raskusi juurde.

Enesetunne on olulisem, kui number kaalul

Naistel, kes soovivad kaalu langetada, on tähtis teada, et väiksem number kaalul ei ole sugugi progressi alus. Oluline on hoopis kehakoostis- kui palju on meie kehas lihasmassi vs rasva. Samas kaalus naine võib välja näha vägagi erinev! Iga väljakutse alguses soovitame endast teha vormipildid, millega end võrrelda. Pildi pealt on juba selgelt näha parem toonus ning sirgem rüht – need omadused, mida personaaltreener kõigepealt vaatab.

Selleks, et muutused saaks tekkida ja jääda, on oluline jälgida ka enda elustiili. Püsivad muudatused elustiilis toovad tuntava elukvaliteedi tõusu – tasakaalus stressivaba toitumine, piisav uni ning mõistagi ka sobiv treeningkoormus. Need on asjad, mida me saame ise kontrollida ning mis loovad baasi heaks vormis. Elustiilivalikuid monitoorime me alati ka Fitbody väljakutsetes.


Meie kõige populaarsem kodukava on HIIT Weight Loss, mis on üliintensiivne 25-minutiline kõrge pulsiga kava. See sobib hästi kaalulangetajale kuid oma kompaktsuse mõttes ka reisil treenimiseks. Bikini Body seeria on kodune lihastreeningu kava, kus treeningud on pikemad ja fookuses naiselik liivakellakujuline vorm. Fit & Strong on jõu kasvatamisele suunatud kava, mis sobib nii naistele kui meestele, sest selle autorid on Egle ja Heiki üheskoos. Kui julged, esita kaaslasele väljakutse!

Kuidas jõusaalis raskusi märkida

Jõusaalis treenijatel on progressi järgimine veel eriti oluline. Kuna enamik inimesi ei suuda kõiki kasutatud raskusi meelde jätta, siis soovitame need kindlasti üles kirjutada.

Kava jooksul peaksid sa suutma enamiku harjutuste puhul raskusi tõsta ilma tehnikas järgi andmata. Võid raskust suurendada alguses ka poolte korduste tegemisel, kui tervet seeriat suurema raskusega ei jõua. Jõusaalis on ju meie eesmärk saada tugevamaks saada, kas pole?

✔️ Kõikide jõusaalikavade juurest leiad lisamaterjalide rubriigist nüüd ka PDF-kujul tabeli, mille saad välja printida ning oma raskused kirja panna.

Jõusaalikavade puhul järgi juhendit

Selleks, et keha ei jääks mugavustsooni, on sinu kavas ka muudatused koduste arvus, seeriates ja vahetevahel pauside pikkuses. Fitbody jõusaalikavade puhul on äärmisel oluline kinni pidada sooritusjuhendist – mitu sekundit on pausid ning millised harjutused omavahel kombineeritud on. Kava on üles ehitatud just konkreetset eesmärki silmas pidades ning omaloomingut tehes läheb paraku ka teekond eesmärgini pikemaks. Sama on kava pikkusega – kava on koostatud optimaalse pikkusega, et keha ei liiguks mugavustsooni ning ei tekiks vigastuseohtu.

Fitbody jõusaalikavad on samuti jaotatud peamiselt kaheks – Bikini Body seeria on suunatud kehakuju muutmisele ja jõu suurendamisele, HIIT Weight Loss on lühike ja kiire kava, mis kiirendab metabolismi ja rasvapõletust. Kui eelnevad nõuavad juba teadmisi jõusaali tehnikast ning harjutuste mõningat tundmist , siis algajatele soovitame Gym (Re)Start pikka kava, mis koosneb peamiselt baasharjutustest ning on lävepakk teiste kavade juurde liikumiseks. Kõik kavad tulevad koos videotega, mis aitavad sul harjutusi korrektse tehnikaga sooritada.

Meie soovime sulle mõnusaid treeninguid, rõõmu progressist ning aina paremaks muutuvast enesetundest!

Edasi tee nii…

✔️ Kui soovid tervislikku rõõmu ka teistele kinkida, on nüüd saadaval Fitbody kinkekaardid.

✔️ Kui soovid koos teistega sama kava järgi treenida, siis liitu kindlasti Fitbody #8 Bikini Challenge väljakutsega ja teeme kõike alates 15. jaanuarist koos.

Loe ka: 4 PÕHJUST, MIKS TEHA KEHAANALÜÜSI

Meie partnerid