on korvi lisatud

 

Egle: 3 tähtsat asja, mida minu mentor Carlos Castro mulle õpetas

  • Elustiil
  • Treening
Blogipostituse bänner

Aprillis annab Eestis koolitusi maailma tipptreenerite hulka kuuluv Carlos Castro, kes on spetsialiseerunud tippsportlaste treenimisele. Ka mul on olnud au nii tema kui Charles Poliquini all õppida ning pean tõdema, et need teadmised on minu karjääri ja edu alus. Castro on tuntud oma võimekuse poolest aidata sportlastel saavutada oma tipptase ilma tervist ja heaolu ohverdamata. Tema stiil põhineb teaduse ja individuaalse lähenemise kombinatsioonil, mis tagab igale sportlasele ja kliendile parimad võimalikud tulemused.

Castro on mulle õpetanud tohutult palju, kuid need kolm põhimõtet on need, mis annavad meile nii head tulemused kui ka hea enesetunde ning see kõik on pea igaühe jaoks võimalik.

#1 Rügamine versus targalt tegutsemine

Nagu Carlos ütleb: “Hard work vs smart hard work“. Selleks, et ükskõik, millises valdkonnas edu saavutada, ei piisa üksnes pikkadest töötundidest ja rügamisest, kui teed vale asja. Kui sul puuduvad teadmised ja strateegia, siis võid ka 24/7 pingutada, aga oodatud tulemus jääb saabumata või on kesine.

Treeneril on oluline teada oma treenitava eesmärki, võimekust, ajalisi võimalusi, kaardistada stardipositsioon ning sellest tulenevalt luua tark ning tõhus plaan. Treening peab olema võimalikult efektiivne, turvaline ning ajaliselt optimeeritud. Fitbody veebikavadel on alati selged eesmärgid – Bikini Body kavades on harjutused valitud ja kombineeritud nii, et tekiks liivakellakujuline figuur. Oled ehk märganud, et kavades on välja toodud pauside/harjutuste pikkused sekundites ning treeningu kestvus. Need kombinatsioonid on seal olulise põhjusega – teha treening maksimaalselt tõhusaks!

Kogenud treener näeb kliendiga kohtudes nõrkusi ja tugevusi ning arvestab treeningkava koostamisel isegi kliendi iseloomuga. Carlos Castro Structural Assessment kursus õpetab kliendi keha skännima nii, et saaksime selle tasakaalu treenida, nõrkused elimineerida ning teada lihaskiu tüüpe, mis on hindamatu oskus personaalse profesionaalse treeningkava koostamisel.

Kõiki tippsportlastele rakendatavaid teadmisi võtan ma arvesse ka Fitbody treeningkavade koostamisel. 

#2 Elustiil loeb

Kui tihti asetatakse fookusesse kolmik – treening, toidulisandid ja toitumine, siis Castro rõhutab alati elustiili olulisust. Keha on tervik! Treening on 1/24 osa sinu päevast. Mida sa ülejäänud ajal teed? Just see otsustab sinu lõplikud treeningtulemused!

Eriti eredat on mul meeles see, kui oluliseks pidas Carlos unekvaliteeti. Tee magamistuba pimedaks, lõlita kõik elektroolised segajad välja, keera temperatuur veidi jahedamaks, väldi tund enne enne und ekraane ning vaata, mis su elus muutuma hakkab!

Väsinud inimene ei jaksa teha trenni, keskenduda tööl ega söö tervislikult, sest keha energiakriisiga võideldes me peale tavaliselt ei jää.

Elustiilile tervikuna keskendume me igas Fitbody Challenges ning peagi avatavas Fitbody tervisliku elustiili portaalis.

#3 Hormoonid ja kehakoostis

Kasutan aastaid klientide kehakoostise mõõtmiseks Metabolic Analyticsi meetodit, mida peetakse maailma täpseimaks. Olulist rolli keharasva jaotumisel ning ladestumisel mängivad erinevad hormoonid, nagu insuliin, östrogeen, testosteroon ja kortisool. Näiteks kortisool on stressihormoon, mis võib suurendada rasvade ladestumist kõhupiirkonnas, eriti pikaajalise stressi korral.

Metabolic Analytics lähenemisel pööratakse tähelepanu hormonaalsele tasakaalule ja selle mõjule keha rasva jaotumisele. Analüüsides hormoonide taset ja mõju, saab välja töötada individuaalseid lähenemisviise, mis aitavad tasakaalustada keha koostist ja liikuda tervislikku kehakaalu. See aitab mul soovitada, milliseid trenne teha, kuidas toitumist korrigeerida või milliseid toidulisandeid kasutada. 

Loe veel: 4 PÕHJUST, MIKS TEHA KEHAANALÜÜSI

TOETAV KOGUKOND ON OLULINE

Mina arvan, et meil kõgil võiks olla olulistes valdkondades kas mentor või toetav kogukond, kuhu küsimuste korral või kogemuste saamiseks pöörduda. Carlos on mulle olnud väga oluline mentor ning kujdnanud minu olemust treenerina.

Soovin anda enda teadmisi ja oskusi edasi ning panustada keskkonda, kuhu teist igaüks võiks tulla ning inspiratsiooni saada. teha koos trenni, jälgida progresse, jagada nippe ning üleüldse naistena üksteist toetada. Täna on meil selleks Facebooki liikmete grupp ning peagi avame ka Fitbody portaali, kus olen teie jaoks igal nädalal olemas!

Teie Egle

Meie partnerid