on korvi lisatud

 

Appi! Lihastrenn teeb jämedaks!

  • Kaalulangetus
  • Treening
Blogipostituse bänner

Jõusaal teeb naise jämedaks ja suureks! See on kindlasti üks enimlevinud treeningutega seotud müüt, mis kadumistrendi ei näita! Ikka ja jälle kuulevad treenerid, kuidas naised kipuvad lihastrenni vältima kartes, et nii muutub nende keha jässakaks ja mehelikuks. Tihti tuuakse jutu ilmestamiseks välja ka mõne maailmakuulsa naiskulturisti pilt. Kuidas lood aga tegelikult on?

Ränkraske töö ja võimatu režiim

Vaatamata asjaolule, et naistele suunatud lihastreeningud on viimastel aastatel tohutult populaarsust kogunud, seostatakse endiselt jõusaalis treenimist kulturismiga. Mõistagi on tegemist valearusaamaga ning lihastreeningud ei muuda mitte kedagi üleöö kulturistiks vôi jämedaks. Tegelikult on lihasmassi kasvatamine tohutu töö. Naine, kes endale selle eesmärgiks on seadnud, peab arvestama väga suure treeningkoormusega, mis on suunatud massi kasvatamisel ning see eeldab ranget reziimi ja plaanipärast toitumist. 

“Olen ise aastaid tegelenud fitnessiga ja juhendanud bikiinifitnessi võistlejaid, mistõttu võin kinnitada, et lihasmassi arendamine on ränkraske töö,” murrab Egle Nabi kindlalt müüdi. “See eeldab ranget režiimi nii elustiili kui toitumise osas. Võin öelda, et enamikele inimestele ei ole selline pingutus sobiv ning isegi mitte ajaliselt ja vaimselt tehtav,” lisab Egle.

4 põhjust, miks sa jõusaali kartma ei pea

Toome välja põhjust, miks sa ei pea kartma, et ühel hommikul kulturistina ärkad:

  • Lihasmassi kasvatamiseks peaksid järgima vastavat treeningkava – sellist, mis on just selleks eesmärgiks tehtud. Kava eeldab maksimumilähedast sooritust, pidevat kava muutmist ning arengut raskuste osas. Sellise suunitlusega treeningkavasid treenerid enda tavaklientidele ei koosta.
  • Peaksid tegema nädalas kindlasti 4-6 treeningut just eelkirjeldatud viisil.
  • Sul on vaja ka spetsiaalselt lihasmassi kasvatavad toitumisplaani. Enamik naisi sööb liiga vähe selleks, et üleüldse lihasmassi arvelt juurde võtta.
  • Bioloogiline põhjus – naised ei arenda lihasmassi nii kiiresti kui mehed, sest meie hormonaalprofiil on väga erinev. 

Seega ei ole sul tõepoolest vaja karta, et peale mõnda biitsepskõverdust ja õlapressi ärkad järgmisel hommikul üles kulturistina ja kõik naiselikkus on jõusaali jäänud. Nagu öeldakse fitnessi-maailmas: “Not gonna happen!” 

Lihastreeningu tegelik mõte

Miks siis jõutreeninguid nii väga armastatakse ning aina rohkem ja rohkem propageeritakse? Ikka sellepärast, et see treeningmeetod toetab keha väga efektiivselt ning aitab naistel enda tervise ja treeninguga seotud eesmärke täita.

Jõusaalis saab treenida naine, kes soovib näiteks kaalu langetada ning keha toonusesse vormida. Jõutreeninguga saab enda keha proportsioone muuta ning püsiva treenimisega saavutada terve ja vormis keha, milles on hea ja mugav olla ning mille peegelpilt rõõmu tekitab. Enesega rahulolu mõjub positiivselt meie vaimsele heaolule, mis võiks olla iga naise südameasi – olla õnnelik!

Jõusaalitreeninguga saab hästi toetada ka sooritust mõnel muul spordialal, tõestes nõnda vastupidavust, jõudu ning tugevdades konkreetset piirkonda.

Ning jah, tõepoolest – kui tekib soov hakata fitnessiga tegelema ja suurendada lihasmassi, on ka see võimalik!

Fitbody jõusaalikavad


Kui Sulle jõusaalitreeningud sobivad, siis proovi järgmisi Fitbody programme:

Gym (Re)Start on mõeldud neile, kes teevad jõusaalis veel esimesi katsetusi või kel on olnud saalist pikem paus. Treeninguid nädalas on 3 ning harjutused ei ole liialt keerukad. 8-nädalase programmi lõpus on Sul juba parem tunnetus ja visioon edasi liikumiseks!

Bikini Body Gym on 6-nädalane programm, mis on suunatud liivakellakujulise figuuri saavutamisele juba treeningutega kursis naisele.

HIIT Weight Loss GYM on suunatud kaalulangetusele. Vaid pooletunnised tempokad treeningud on ülimalt efektiivsed ning toimivad hästi rasvaprotsendi langetamisel. Boonuseks on tuntavalt rohkem toonuses keha ning suurenenud vastupidavus!

Kui aga soovid koos teiste naistega end proovile panna ja lihastreeningud enda elustiili tuua, ühine Fitbody Chellenge programmidega – see on kõige kiirem viis selle maailmaga tutvust teha!

Kui soovid tervisenippe edaspidi enda meilile saada, liitu meie sõbralistiga SIIN.

Meie partnerid