on korvi lisatud

 

Stress: miks me ei tohi teda pikalt tolereerida

Kas tunned ärgates, et oled endiselt väsinud, kuigi oled ajaliselt päris pikalt maganud? Kas meeleolu kipub kõikuma ja igapäevatoimetustele on raskem keskenduda? 

Need kõik võivad olla stressi sümptomid. Lühiajaline stress on tegelikult meie igapäevaelu osa. Näiteks tõstavad kortisooli taset treening, tühi kõht, tähtajad, konfliktiolulord või isegi liiklusummik. Kui aga stressihormoon on üleval pikaaegselt, mõjub see tervisele laastavalt.  Üks tihedamini esinevaid kaebusi on unehäired, sest une kvaliteet on muutunud madalamaks, mis omakorda mõjutab järgmise päeva funktsioneerimist. Lisaks unele mõjutab stress ka meie hormoonide tasakaalu, nõrgendab immuunsüsteemi ning suurendab krooniliste haiguste riski. Seda me ju ometi ei taha. Seetõttu tuleb viia stress minimaalseks. 

 

Miks on oluline stressiga võidelda?

  • Parem uni: stress häirib unetsüklit, muutes meid väsinuks ja kergesti ärrituvaks.
  • Füüsiline tervis: krooniline stress võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme, nagu südamehaigused ja kõrge vererõhk.
  • Parem vaimne tervis: ärevusseisund, depressioon ja meeleolukõikumised mõjutavad tugevalt meie elukvaliteeti ja suhteid lähedastega.

 

Kuidas stressiga võidelda?

  • Liikumine: regulaarne treening on üks parimaid viise stressi vähendamiseks.
  • Tervislik toitumine: toit, mis vastab sinu igapäevasele toitainevajadusele hoiab veresuhkru stabiilsena. Suhkur ja kiired süsivesikud ja liigne kofeiini tarbimine põhjustab veresuhkru kõikumisi, mis ei ole kellelegi hea.
  • Lõõgastus: venitus-, hingamis- ja meditatsiooniharjutused pakuvad üllatavalt lihtsat ja kiiret leevendust
  • Piisav uni: uni on kehale taastumiseks hädavajalik. 

Ära anna stressile alla! Sinu tervis ja heaolu on seda väärt. Alusta väikestest sammudest ja võta oma elu kontrolli alla!

Meie partnerid

UUS: LIITU 3-NÄDALASE VÄLJAKUTSEGA!

Stardime 5. mail

UURI LISA JA LIITU