on korvi lisatud

 

TUHARA TREENIMINE- PALJU ENAM KUI LIHTSALT ILUS VAADATA 🍑

  • Enesekindlus
  • Treening
Blogipostituse bänner

Tuhara treenimisel on  ülimalt oluline roll ja seda mitte üksnes seetõttu, et oleks ilus peeglist vaadata. See suur lihasgrupp mängib suurt rolli Sinu rühis, selles kuidas istume, seisame ja üleüldiselt liigume. Tuharalihased on ühed tugevamad ja suuremad lihased, mis on paljudel istuva elustiili tõttu paraku liiga nõrgad ja mitteaktiivsed.

Aga selle vastu on ju ravi! 🤗

Miks tuharad on nõrgad?

Vastus on lihtne – tänapäeva istuv elustiil ja hobid lihtsalt ei paku sellele lihasele aktiivsust. Selle tulemusena me sõna otseses mõttes istumegi selle lihase “laiaks” 😳

On tähelepanuväärne, et kui tuhar on mitteaktiivne ja nõrk, mõjutab see kogu meie keha. Näiteks võib seljavalu üks põhjuseid olla hoopis nõrk tuharalihas. Ka põlvevalu põhjus peituda treenimata tuharalihases, mis on tekitanud olukorra, kus vaagna asend ei ole päris paigas. Kas Sina oleksid selle peale tulnud? Üldjuhul vaatavad inimesed probleeme lokaalselt ning ei oska kuidagi enda valule ja ebamugavustundele lahendust leida. Keha on aga tervik ning selle erinevad osad mõjutavad üksteist – seetõttu ongi oluline, et hoiaksid end heas vormis.

Parimad harjutused

Nii nagu kõigi teiste kehaosade puhul, pole ka tuhara treenimisel olemas ühte ja õiget, kõige paremat harjutust, mis kõigile sobiks ning annaks koheseid tulemusi. Headeks harjutusteks peetakse loomulikult kükke, väljaastekükke, jõutõmbeid ja puusatõsted. Häid tulemusi annavad nii harjutused, mis rakendavad töösse suuri lihasgruppe, kui ka isoleeritud harjutused, mis keskenduvad peamiselt tuharalihase tööle – näiteks kõnnid kummilindiga, reite eemaldamine, jalatõsted. 

Kükk kangiga jõusaalis

Põhilised vead treenimisel

On tavaline, et me ei suuda peale pikka istumist tuharat töösse rakendada. Selle vastu aitab üks hea nipp – aktiveeri tuharad enne alakehatrenni spetsaalselt tuharale suunatud harjutuste abil. Selleks sobivad hästi kummilindiga tehtavad harjutused. Ideaalis võiksid Sul olla erineva tugevusega kummilindid, et saaksid vastavalt harjutusele raskusastet reguleerida. Seejärel on Sul treeningut alustades kohe tuntavalt parem tuharatunnetus. Proovi järele – tunnetuse vahe on lausa üllatav!

Teinekord on probleem selles, et teeme harjutusi liiga väikese amplituudiga. Näiteks kükkide puhul teeb enamik inimesi kükke nii, et reied on põrandaga paralleelsed. Selline amplituud paneb tööle küll reielihased, kuid tuhara saame aktiivseks alles siis, kui teeme sügavat kükki.

Kuidas tagada progress?

Oluline on mitte jääda kinni ühtedesse ja samadesse harjutustesse. Muuda jalgade asendit – näiteks vaheta kitsast harkseisust kükk keskmise ja laia jalgade asetusega küki vastu. Pea meeles, et keha harjub korduste arvu ning raskusega väga kiirelt, mistõttu ongi samade parameetrite järgi treenides keeruline pikaaegset progressi teha. Just seetõttu oleme ka Fitbody treeningkavadele andnud konkreetse ajalise mõõtme – et Su keha ei saaks samade harjutustega harjuda ning treenimisel oleks tuntav progress. Kui oled teinud Fitbody jõusaalikavasid, oled ilmselt märganud, et muutub korduste arv ning vahel ka harjutuste järjekord. Nii tagame, et treenimine oleks maksimaalselt tulemuslik!

Ilusa tuhara võid treenida nii kodus kui jõusaalis. Kodusel treeningul on suureks abimeheks Fitbody kummilintide komplekt.

📍Kõikidele kummilintide ostjatele saadame meilile Egle tehtud Booty special videotreeeningu kõige efektiivsemate tuharaharjutustega!

Kükk kummilindiga


Ära muretse kui sa ei tunne kohe esimestel trennidel tuhara tööd. Lihastunnetus tuleb ajaga. Ole kannatlik, keskendu tehnikale ja naudi teekonda!

Tuhara ja kerelihaste treenimiseks soovitame tõhusat Butt & Abs treeningkava, mis koosneb tõhusatest ja põnevatest jõusaaliharjutustest.

Personaalse treeningkava sellise fookusega, nagu Sina soovid saad endale tellida Fitbody e-poest. 

Meie partnerid