on korvi lisatud

 

Paus treeningutes? Alusta nii!

  • Motivatsioon
  • Treening
Blogipostituse bänner

Kas ka sul on ette tulnud olukordi, kus treeningutest on paus olnud ja mõte uuesti alustamisest tundub hirmutav? Võib-olla lükkad alusamist isegi edasi, kuni “korralikult” reele saad? Sageli kaasnevad sellega ka süümepiinad, vorm kipub käest minema ja lõpuks mõjutab see negatiivselt nii energiataset kui tuju.

Kuidas treeningutega taas alustada?

Kõigepeal pea meeles, et regulaarset treenimist peetakse parimaks naturaalseks antidepressandiks. Lisaks paremale vormile ja tugevamale tervisele saad kindlasti seega ka hea tuju! Kaotada ei ole midagi!

Selleks, et ei tekiks enda altvedamise tunnet, tuleb aga seada realistlikud eesmärgid. Kui sa pole kunagi jõusaalis käinud, siis ei ole realistlik seada endale eesmärgiks 4 korda nädalas jõutrenni teha. Kui on pikk paus sisse jäänud, et ole ka realistlik võtta plaani iga päev 5 km joosta.

Foto: Meeli Küttim

Oluline on tekitada regulaarne treeningharjumus, mis saab sulle sama loomulikuks, kui hambapesu. Treening ei pea olema superraske, sest tegelikult loeb iga liigutamine. Piisab isegi sellest, kui iga päev oled 30 minutit aktiivne.

Kui see eile olnud osa su elust, siis ongi iga algus raske. Pea meeles, et just esimesed kuud on märgilise tähendusega.


Kuidas plaani teha?

Nagu kõikide teiste asjadega elus, toimib ka siin kõige paremini see, kui teed realistliku, jõukohase plaani ning seda järgid.

Mõtle läbi ja tee nii:
  • Milline liikumine ja sport sulle meeldib? Kas on see jalutamine, jõusaal, rühmatrennid või hooajasport?
  • Mida oled kohe valmis regulaarselt tegema?
  • Kui suur on spordile kuluv eelarve? Trennide kuumaks, spordiklubi, treeningriided jne.
  • Mis on sinu ajaline võimekus? Kas leiad liikumiseks aja hommikul, lõunapausil, õhtul või hoopis päeval? Hea oleks alustada koormusega 3-4x 1h nädalas.
  • Planeeri liikumine ja pane aeg endale kalendrisse kirja. Pea plaanist vähemalt 70% ulatuses kinni! Ka kõik Fitbody treeningkavad on planeeritud nn ideaalse nädalana, kus saad iga trenni tehtuks märkida.

Aga kui mul pole aega?

Kui sa pole harjunud enese jaoks järjest aega pühendama, parasjagu on töömaht suur või on sul väikesed lapsed ning tundi järjest on keeruline leida, siis jaga treeningud juppideks. Optimaalne on liikuda järjest vähemalt 15-minutit, seega soovitame teha päevas alternatiivina neli 15-minutilist liikumispausi.

On hea, kui liigud iga päev vähemalt 6000 sammu. Sammude “hankimiseks” tule peatus varem maha, pargi auto kaugemale ja kasuta näiteks treppe. Liigu näiteks alati, kui kuulad podcasti, osaled grupikoosolekul või teed telefonikõne.

Tea, et kui regulaarse treenimise ja liikumiseharjumus on sees, on sul lihtsam olla iga päev aktiivne. Harjumus kujuneb aga välja juba 2-3 kuuga.

Peagi näed, et trenn pole mitte ajakulu, vaid tundub, et aega tuleb hoopis juurde, sest energiatase tõuseb ja oled produktiivsem. Tõuseb immuunsus, väheneb stress ja tõuseb üldine elukvaliteet. Oled parem töös, peresuhetes, lapsevanemana.

Liitu Fitbody kavadega

Kõike on alati lihtsam teha plaani järgi, sest just nii saad märgata erinevust, tunnetada progressi ja jõuda tulemusteni.

Fitbodyst leiad alati endale sobiva põneva kava ning lisaks on sul toetav grupp naisi, kes sind motiveerivad!

Treeninkava olulisusest oleme pikemalt kirjujutanud artiklis Kas ilma treeningplaanita saab üldse ihaldatud vormi?

Vali oma uus kava SIIT või liitu 16. septembril startiva FITBODY LIFESTYLE TEAMIGA!

Meie partnerid