on korvi lisatud

 

Õhtuse treeningu eelised

  • Treening
Blogipostituse bänner

Fitbody jälgijate hulgas tehtud küsitluses vastas 55% inimestest, et eelistab hommikusi treeninguid. 45% arvas, et õhtune trenn on siiski mõnusam.

Jõusaal
Treeningus käiakse tihti hea seltskonna pärast

Eelmises artiklis tõime välja peamise -oluline on kuulata enda keha ning planeerida treening oma päeva nõnda, et see sobituks Sinu päevakava ja harjumustega. Kui tunned ennast hästi hommkul treenides, naudi seda täiel rinnal. Kui oled rohkem õhtu-inimene ning Sul õhtusi kohtustusi ei ole – mine treeningsaali ja tõmba päevale joon alla!

Mis on aga need aspektid, mida õhtuse treeningu puhul positiivsena välja tuua? Vaatame järele!

Õhtuse treeningu eelised

Vähendab stressi
Päeva jooksul puutume kokku erinevate stressiallikatega. Eriti siis, kui meie päev on kiire ja toimekas. Stressirohkeid olukordi tuleb ette nii tööl kui pereringis, liiatigi suures peres, kus palju lapsi. Õhtune treening on hea viis juhe seinast välja tõmmata ning päevategemised unustada. Trenni tehes saad võimaliku stressi välja elada ning treeningujärgselt tõuseb teadagi heaolutunne. Nii saad jätta stressirohke päeva selja taha ja rahuliku meelega koju naasta.

Keha on valmis
Päeva jooksul tõuseb kehatemperatuur, mistõttu oled kiiremini valmis trenni põhiosaga alustama. Sa ei vaja pikka soojendust ning ei tunne ennast unise ja kangena- nagu hommikuti.

Rohkem jõudu
Suur osa treenijaid omistab ôhtustele trennidele tugevamad jõunäitajad ja parema painduvuse. Lähtuvalt eelmisest punktist on keha trenniks valmis. Samuti oled juba päeva jooksul liikunud, mistõttu ei vaja keha enam “äratamist”. Kui lisada siia juurde veel päeval tekkinud stress, on õhtune tugev trenn päris efektiivne.

Tervislik lõpp õhtule
Treening on ka hea viis asendada “halvad” õhtused harjumused tervislikega. Selle asemel, et võtta stressileevenduseks üks koogitükk, juua sõbraga õlut või sõbrannaga veini, saad veeta tervisliku õhtu hoopis treeningsaalis. Kui vesi tundub igav, siis võid nautida hoopis BCAA jooki. Peale hilist treeningut enamik inimesi suurt söömaaega ei igatse, mis teeb hommikueine veel eriti maitsvaks ja oodatuks!

Mõnus seltskond
Miskipärast hommikuste trennide puhul seda välja ei tooda. Tundub, et õhtused treenijad on sotsiaalsemad. Võib-olla on põhjus selles, et päevategemised on läbi, kusagile pole enam kiiret ning nii on õhkkond meeldivam. Kui minna treeningsaali peale 19-t, on saalid tavaliselt ka küllaltki tühjad, mis teeb treenimise lihtsamaks.

Kui soovid tervisenippe edaspidi enda meilile saada, liitu meie sõbralistiga SIIN.

Meie partnerid