on korvi lisatud

 

Kui palju peaks iga päev liikuma?

 • Elustiil
 • Kaalulangetus
 • Treening
Blogipostituse bänner

Kui soovid olla püsivalt heas vormis, siis on väga oluline, et Sa oleksid liikuva elustiiliga. Vaid sellest ei piisa, kui istud oma päevast 23 tundi ning siis teed ühe tunni trenni. Annan Sulle mõned nipid, kuidas liikumisharjumust parandada ning ennast kiirelt paremini tunda.

Tea, et igapäevane liikumine on nii vaimsele kui füüsilisele tervisele äärmiselt oluline. Seda on vaja liigeste toimimiseks, heaks rühiks, seedimiseks ja selleks, et lõõgastuksime sundasenditest. Kahjuks on paljude tänapäev täna hoopis teistsugune – me liigume alla igasuguse normi, istume õlad kössis, pea nutiseadmes ja tellime isegi toitu kulleriga. Isegi noorte rüht meenutab vahel 80-aastate inimeste hoiakut. Kössisolekus on meil raskem hingata ja me hingame pealiskaudsemalt. Nii saame vähem hapnikku, mis on vajalik ajule, elunditele ning stressitaseme reguleerimiseks.

Seega – meil tuleb liikuda juba selleks, et me keha toimiks normaalselt! Istuvad asendid ei kuluta just liigselt energiat, mida me  samuti armastame liigselt tarbida ☺️.  Mõistagi mõjub istumine ka kehakaalule halvasti. Juba see, kui tõuseme päevas tihedamalt püsti, teeme mõned sammud ja sirutused, annab kehale täiesti uue tunde.

Hiiumaa treeninglaager 2022

Analüüsi enda liikumist!

Ole enda vastu aus ja mõtle:

 • Kas Sina liigud piisavalt? Mitu sammu igapäevaselt teed?
 • Kas oled aastaringselt aktiivne? Või vaid suvel?
 • Kas Sinu jaoks on end aastaringselt treeningutelainel hoidmine väljakutse? Kas treening on mõnus maandaja või hoopis õudne kohustus?
 • Või tuleb sul pidevalt taasalustada?
 • Võibolla tunned, et su treeningud on hoopis liialt ühekülgsed? Kas sinu treeningus on nii lihastrenni kui aeroobset treeningut?
 • Kas teed oma töö ja tegemiste kõrvalt piisavalt liikumispause? Või istud terve tööpäeva paigal?
 • Kas kaldud mingitel perioodidel liignselt treenima ja siis eemaldud täielikult?
 • Kas tunned end peale trenne hästi?

Kui soovid kaalu langetada, võiks Sul olla iga päev 60 minutit liikumist, mis on umbes 8000-10000 sammu. Treeningpäeval võiks samme olla vähemalt 6000.

3 reeglit liikumisharjumuse kujundamiseks

Annan Sulle 3 nippi, mis võiks leida koha Sinu igapäevastes harjumustes ja elustiilis. Põhimõte on lihtne – kasuta ära kõik võimalused liikumiseks! Iga pisiasi ja väiksemgi otsus loeb, kui teed seda järjepidevalt. Luban, et kui neid põhimõtteid järgid, tunned ennast üsna kiirelt aktiivsema ja energilisemana, sest keha ongi ju liikumiseks loodud! Sul ei ole sugugi vaja pikki distantse joosta ning ekstreemseid pingutusi teha, palju olulisem on pidev ja igapäevane liikumine.

 • Tee iga 2h järel 5-minutiline liikumispaus. Jaluta ringi kas kontoris, kõnni trepil, mine korraks õue. Sulle võib tööpäeval tunduda, et selleks ei ole aega, kuid tegelikkuses on keskendumine pärast palju parem ning töötad efektiivsemalt.
 • Võta sirutuspause. Tee päeva jooksul vähemalt 2 korral pearinge ning painutusi ühele ja teisele poole. Tee sääresirutusi ja tõuse 10 korda toolilt nii, nagu teeksid kükki.
 • Kasuta ära kõik võimalused liikumiseks. See on väike, kuid väga oluline nipp! Pargi auto veidi kaugemale, kasuta alati lifti asemel treppe, jaluta kohtumiselt tagasi ja kasvõi seisa telefonikõne ajal püsti. Tee koeraga pigem ring, käi jala poes. Iga samm loeb! Kui seisad, siis seisa hea rühiga ning ära nõjatu.

Aitame Sul muutusi ellu viia

Kas tahad koos meiega enda igapäevaseid harjumusi muuta ning vormi parandada? Ootame Sind alati meie programmidesse ja väljakutsetesse.

Liikumisharjumuste kujundamine on üks osa startinud #6 Bikini Challenge väljakutsest. Kaardistame koos Sinu liikumise, järgime progressi ning liigume koos parima iseenda poole.

Liitu #6 Bikini Challenge väljakutsega SIIN.

Meie partnerid