on korvi lisatud

 

Kas tablett aitab kaalu langetada?

  • Kaalulangetus
  • Toitumine
Blogipostituse bänner

Me kõik oleme näinud reklaame, kus lubatakse imelist salenemist – telli vaid see hinnaline tabletipurk ja oota tulemusi! Ilmselgelt need reklaamid tõele ei vasta ja ihaldatud figuuri tabletikuuriga ei saavuta. Küll aga on võimalik targalt toidulisanditega enda treeninguid toetada nõnda, et Su keha maksimaalselt koostööd teeks.

Toidulisandid kuuluvad kindlasti iga professionaalse sportlaste igapäevarutiini. Neist on aga abi ka tavainimestel, kes näiteks tõstavad ajutiselt enda treeningkoormust, et seatud eesmärke saavutada. Iga muutus on Sinu kehale väljakutse ning sel perioodil on hea oma keha abistada. Õige toidulisandite kombinatsioon aitab kiiremini rasva põletada, kiirendada ainevahetust ja treeningutest taastumist sealjuures lihasmassi säilitades.

Tuntuim rasvapõletaja – L-karnitiin

Selleks, et teha teadlikke valikuid, tuleb mõista toidulisandite omadusi ning toimet Sinu kehale. Kõige enam küsivad naised üllatus-üllatus 🙂 rasvapõletitite kohta. Kõige tuntuim neist on kindlasti L-karnitiin, mida kaalulangetamisel edukalt kasutatakse.

L-karnitiin on looduslikku päritolu aine, mis on täna üks kõige tervisesõbralikumaid rasvade põletamist soodustavaid ühendeid. Seda on aastaid kasutanud erinevate spordialade sportlased üle maailma, et parandada oma jõudlust, langetada kehakaalu ja efektiivsemalt rasvasid põletada.

Karnitiini toimel suurenevad maksas ja lihastes glükogeeni varud ning keha kasutab energiavarusid märksa ökonoomsemalt. Karnitiin aitab stimuleerida rasvade ainevahetust ning tugevdab immuunsüsteemi.

L-karnitiin on mitte-esmane aminohapet sisaldav ühend, mis tähendab seda, et seda toodetakse organismis loomulikult. Selle peamine ülesanne on aidata keha energiat toota ning aine mängib olulist rolli lihaste töös, aju ja südame normaalsel toimimisel.

Kas Sina peaks L-karnitiini võtma?

L-karnitiini soovitatakse kasutada eeskätt kõigil, kelle dieet mõjutab nende kehas sisalduva L-karnitiini kogust. Näiteks võiksid seda teha veganid või ranged taimetoitlased, kuna peamiselt saame ainet loomsetest saadustest nagu veiseliha, sealiha, kana ja piim. Kuigi L-karnitiini leidub ka avokaados ja sojaubades, on lihavaba dieedi viljelejatel siiski suurem oht puudujäägiks.

Kui Sinu eesmärk on soodustada rasvapõletust ja kiirendada kaalulangust, on samuti karnitiinist abi. Karnitiin aitab kehal keha rasvavarudest energiat toota, mis pikemas perspektiivis vähendab rasvavarusid. On tõestatud, et igapäevane L-karnitiini manustamine suurendab antud aminohappe ühendeid veres, suurendades lihaskontsentratsioone ja rasvade metabolismi. Lisaks on tal ka tõestatud vananemisvastane toime!

Karnitiin aitab oluliselt kaasa ka mürgiste ainevahetuse produktide eemaldamisele, kiirendades sellega koormusejärgset taastumist. Seetõttu on see oluline toidulisand vastupidavusaladel väsimuse vähendamiseks ning koormusega kohanemisel. See kehtib hästi ka jõutreeningutel, eriti intensiivsemalt perioodil.

Ehk siis rasvade põletus, detox ja anti-aging ühes aines!

Millal L-karnitiini võtta?

Soovituslik kogus on vähemalt  1000mg päevas – täpsemalt oleneb see spordialast ja kehakaalust. Toidulisand soovitatakse võtta söögikorral või enne treeningut. Enamikel naistel tähendab see 2 kapslit kord päevas.

Telli Fitbody valitud karnitiin SIIT.

Mõnusat treeningut!

Meie partnerid