on korvi lisatud

 

Karin Kuldmets: Kiirusta aeglaselt ja naudi elu!

  • 40+
  • Edulood
  • Enesekindlus
Blogipostituse bänner

Haridusvaldkonnas tegev ettevõtja Karin (43) on naine, kelle positiivset energiat ja supervormi imetlevad kõik, kes teda kohtavad. Uurisime Karinilt, kuidas tema sportlik  teekond kulgenud on, kui palju ta nädalas treenib ja kas nii heas vormis on keeruline püsida.

Foto: erakogu / Jaanika Jalast

Karin, kui kaua Sina aktiivselt treeninud oled?

Aastal 2018 oli superilus suvi, mille sain esimest korda elus veeta töökohustuste vabalt. Nautisin seda mõnuga. Kohe nii mõnusalt võtsin seda kõike, et aasta lõpuks olin saavutanud oma tippkaalu 65 kg. Minu jaoks oli see liiast – otsustasin, midagi tuleb ette võtta.

Liitusin seejärel Egle ringtreeningu grupiga, kuid vaid 2x nädalas toimunud treeningud ei andnud minu jaoks piisavalt tulemust. Sealt edasi olen kaasa teinud kõik Bikini Challenge väljakutsed ning üle 3 aasta järjepidevalt treeninud. Esimese ja teise foto vahele jääbki 4 aastat. 

Miks sa just Fitbody oled valinud?

Olin Egle toimetusi kaua kõrvalt jälginud – kuulanud podcaste, lugenud tema saavutuste kohta võistlustel ja näinud kõrvalt tema töövõimet jõusaalis. Milline naine…. ilus, sportlik, enesekindel ja super töökas. Just sellist eeskuju mulle vaja oligi.

Ta oskab motiveerida, olles samas oskuslikult karm. Pean väga lugu tema naiselikkusest, sõbralikkusest ja positiivsusest. 

Kui võrdled tänast Karinit 4-aasta taguse naisega, siis mis on Sinu elustiilis või hoiakutes muutunud?

Alguses tahtsin head vormi saada kohe, nüüd tean, et saladus peitub järjepidevuses. Olen õppinud sportlikku teekonda nautima, leides tasakaalu piisava treeningkoormuse ja elu nautimise vahel.

Minu toitumisharjumused on muutunud. Liigun rohkem. Eriti positiivne on see, et ka kodused tulevad minu püüdlustega kaasa!

Foto: erakogu / Jaanika Jalast

Palju sa täna nädalas trenni teed?

Jõusaalis käin 3x nädalas. Lisaks teen 4-5x nädalas aeroobset treeningut – kiirkõnd või jooksmine.

Mis on Sinu suurim õppetund? 

Tihtipeale inimesed kiirustavad – just nagu mina alguses ja siis pettuvad, kui kohe soovitud tulemusi ei saavutata. Kiirusta aeglaselt aga järjepidevalt 🙂

2023. aastal võitis Karini Beach Body Challenge by Marc & Andre peaauhinna

Fotode autoriks Gertu Teor, jumestuse tegi Anni Vilepill

Mis on sinu jaoks kõige suurem väljakutse?

Eks ikka šampanja ja sõprade ülilahedad üritused, millest on võimatu keelduda. Samas, alati peab jääma tasakaal treeningute ja elu nautimise vahele. Lõbu keelamine viib inimesed stressi – oluline on elu nautida ja ennast hästi tunda, seejuures tajudes piiri, kus endale liiga hakkad tegema. Selle tunnetuse saamine vajab lihtsalt harjutamist. 

Karini soovitused teistele naistele

  • Ära kiirusta – see ei anna Sulle soovitud tulemust! Tee pikaajaline plaan.
  • Kõige tähtsam on järjepidavus! Ära anna alla, kui asjad ei lähe alati nii, nagu sooviksid
  • Kombineeri jõu- ja aeroobseid treeninguid
  • Ära karda toitumisharjumusi muuta ja rohkem liikuda- usu, Su sõbrad ja pere tulevad Sulle peagi järgi!
  • Naudi elu! Hea vorm ei tähenda endale hea ja parema keelamist – kõike tuleb teha tasakaalustatult!

Kui tunned, et Karin on Sind inspireerinud, siis proovi Sina ka uusi harjumusi ja liitu Fitbody väljakutsete või treeningkavadega!

Meie partnerid